Spyder Sonix "pierdzi"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Kingman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nefry

PostWysłany: Pią Kwi 25 2014 18:19    Temat postu: Spyder Sonix "pierdzi" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siemano. Mam Sonixa od jakiegoś czasu strzelałem wszystko fajnie :D Musiałem zrobić przerwę i poleżał trochę w szafie. Po jakimś czasie podłączam butle, wciskam spust, a on puszcza serię, bolt nie wraca na miejsce i trzeba go znowu odciągnąć. W serwisie powiedzieli mi, że to sprężyna, która straciła już swoje właściwości. Czy to prawda? Jak tak to gdzie dostać sprężynę (teoretycznie namierzyłem jakąś firmę ale jeszcze tam nie byłem)? Może zrobić to na jakimś sprytnym patencie? Szukałem już po necie i nic nie znalazłem.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Kardyn

Staż (od roku): 2009
Drużyna: Renegaci

PostWysłany: Pią Kwi 25 2014 18:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O którą sprężynę Ci chodzi ? tą główną co jest pod boltem i popycha hamera czy tą mniejszą co jest z przodu przy zaworze .
Sprawdzałeś oringi i czy marker jest dobrze naoliwiony ?
I ile powietrza ma butla bo od tego się wpierw zaczyna ?

Tu masz domowy sposób na naprawę sprężyn bez konieczności wkładu finansowego .
Sposób na naprawę głównej sprężyny :
do standardowej sprężyny dostaw kawałek innej( od czegokolwiek ) o mniej więcej takiej samej średnicy co główna . ( wpierw idzie główna potem dodatkowa krótsza , a następnie króciec i korek .)
Ewentualnie lekko rozciągnij .
Lecz moim zdaniem jeśli sprężyna główna jest za słaba to zmniejszy się trochę moc markera ( FPS-y ) , ale powinien dalej działać , chyba że już jest na tyle zużyta ( powyginana ) że jej już nic nie pomoże .
Sposób na naprawę tej drugiej sprężyny to :
- naoliwienie jej a następnie rozciągnięcie ( z wyczuciem )

Obie sprężyny muszą być naoliwione !!! I obie mogą stanowić twój opisany problem .
Jak te zabiegi nie pomogą to wymień oringi najlepiej wszystkie a w szczególności ten na hamerze ( tam gdzie jest ta długa sprężyna ) z tego co wiem oringi są takie same jak do butli więc ze znalezieniem ich nie powinno być problemu .
Powinno pomóc
do góry
Borys_riot

Staż (od roku): 1999
Drużyna: Emeryt style :D

PostWysłany: Pią Kwi 25 2014 19:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najprawdopodbniej spręzyna popychająca młotek się już odkształciła.
Ale zacznij od nasmarowania markera, i wymiany oringów jak nie pomoże większość sklepów pb powinna mieć gdzieś taką spręzynę, bawienie się w spręzyny się nie opłaca. Kosztuje grosze.
do góry
Nefry

PostWysłany: Pią Kwi 25 2014 19:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest nasmarowanie. W butli jest coś ponad 2000psi. Chodzi o tą główną sprężynę pod boltem. Oringi są ok. Dzięki za sposoby coś pokombinuje :)
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Kingman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: