Wybór maski po raz kolejny.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> maski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gilley

PostWysłany: Nie Sty 26 2014 23:24    Temat postu: Wybór maski po raz kolejny. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mierzyłem dzisiaj i4, pasowała idealnie, ale jak na mój gust to jest słabo zabudowana, chociaż głowę mam nie zbyt dużą, ale mimo to szczęka wystaje przy mówieniu np. nie wiem dokładnie jak reszta w praktyce bo nie używałem na polu, ale wydawała mi się lekko mała.

Mimo to, reszta pasowała idealnie, szperam teraz za maską jakąś i doszedłem do wniosku że może nie głupim pomysłem było by kupić np vforce profiler, stare, tanie, nie tak wielkie o szerokich kątach widzenia i podobno idzie podwójną szybkę kupić, prawda czy fałsz?

Prócz kryterium o nazwie "mała ale nie tak mała na szczęce jak i4, choć wąski profil był by idealny" - jest kryterium ceny.

Nie ma być super hiper mega najnowszy lans, stąd pomysł na profilera.

Czytałem że lubi przepuścić też kulasa rozbitego na twarz...

No i czy idzie go jeszcze dostać, a jak nie to jakaś alternatywa mile widziana o podobnym leżeniu jak i4 i osłonie jak profiler :)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
uksz

Drużyna: ESW

PostWysłany: Nie Sty 26 2014 23:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na niezbyt dużą głowę może VF Grill?
do góry
-Black-

Staż (od roku): 2013
Drużyna: Zimna Crew

PostWysłany: Nie Sty 26 2014 23:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak wyżej VF Grill świetna maska, sam taka posiadam, dobra cena.
Najlepiej przejechać się do Kansusa, doradza i pomogą ;), masz blisko Katowice.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
mlody131187

Staż (od roku): 2008

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 0:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem ci ze i 4 naprwde daje rade. gram w kanadzie przez większość czasu wilgotność powietrza to 80 do 100% przy temperaturze nie rzadko przekraczającej 35C i do 40C w lato. wiesz jak czlowiek sie wtedy poci. jest jak w szklarni mimo to ani razu mi maska nie zaparowała, A wielkościa sie nie przejmuj przeważnie strzelasz do ludzi na ziemi co innego jak byś walił do ptaków na niebie ;) wtedy to faktycznie jest trochę odkryta broda. polecam w 100% ale z cena to troche przesadzili....
do góry
Gilley

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 0:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od grilla odstrasza mnie czoło, a raczej jego brak... nie lubię bandam i takich rzeczy... Przez to myślałem o tym dziadku wśród masek jakim jest profiler.

Co do i4. to fakt, niby super, ale jednak nie wiem czy to dobry pomysł po dzisiejszej przymiarce na sucho. Maska bardzo mi się podobała, leżała na oczach super, widocznośc bdb. jednak jej profil mimo mojej małej tak na prawdę głowy daje wiele do myślenia, nie jestem super pro i zdarza mi się odkryć niestety...
do góry
mlody131187

Staż (od roku): 2008

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 0:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

faktycznie z czołoem jest trochę problemu. u mnie trafienie w brodę to naprawdę rzadkość, ale z czołem to już inna sprawa, ja przeważnie gram w odwróconej czapce z daszkiem która dodatkowo kryje tył głowy
do góry
Cpt.Powolniak

Staż (od roku): 2013

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 9:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spróbuj jeszcze Sly ,też dobra maseczka
do góry
Borys_riot

Staż (od roku): 1999
Drużyna: Emeryt style :D

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przymierz sobie proflexa, maska ma parę lat ale mimo wszystko najwyższa klasa.
do góry
Gilley

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 11:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proflex jest ogromny w porównaniu do profilera, nie w tą stronę chciałem iść.

Idzie gdzieś dostać profilera jeszcze w sklepie? gdzieś był temat że szło nówkę kupić za niecałe 200pln.
No i czy są te szybki podwójne do nich dostępne w pl?

Bo jak narazie to nic bardziej odpowiadające do "nie wielki profil, dobra widoczność, niska cena, wysoka jakość" nie znalazłem chyba :)

Grill fajny, na prawdę fajny, ale czoło odstrasza strasznie (nie mogę niestety chodzić z wyobijanym czołem na co dzień).
do góry
Gilley

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 11:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

EDIT:

Wiadomość wysłało dwa razy, jakiś błąd php, polecam sprawdzić co się dzieje z kodem forum :)

a korzystając z edytki to jeszcze odnośnie SLY, ponoć tłumi dźwięki z zewnątrz, nie miałem na głowie ale są zbyt skrajne opinie co do niej jeśli miał bym kupić w ciemno bez ogrania wcześniej.
do góry
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 11:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To może zerknij na Empire Event.
Fajna maska, wygodna. Jeśli grasz bez daszka to możesz założyć taką któtką osłonę na czoło.
Miękkie uszy nie tłumią dzwięków a szybek jest od groma.
Masa wzorów i kolorów.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Gilley

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 11:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patrzyłem i na nie, teraz przeglądam jeszcze materiały o Proto Axis Pro.
Szczerze to ciężka sprawa, szukam porównań na YT gdzie przymierzają maseczki na jedną głowę żeby zobaczyć jak leżą, przeglądam tematy na forum i wychodzi na to że każdy poleca swoje i tak :)

Ciężko mi się wybrać byle kiedy pomierzyć a i też nie wiem gdzie je wszystkie znajdę.

btw. profilera nie ma nigdzie już prócz jednej sztuki w sklepie na S. w kolorze czerwonym, a szybki podwójne tylko w kolorze żółtym znalazłem, więc chyba odpada.
a szkoda bo kąty widzenia bardzo mnie kusiły na tą maskę.

edit: event to to samo co events? (wydaje się dość ciekawą propozycją) bo cholera mylące są te nazwy na yt... tak samo grills ludzie piszą, choć co do tamtej maski to już wiem że to błąd.
do góry
Suseł

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piszą Event i Events (myślę że to raczej forma mnoga z j.Angielskiego)

Empire E-vent (to chyba -Event ZN)

Inspire Vents Avatar

To prawie te same maski tyle że Empire Event ma wymienne miękknie piankowe osłony uszu (co mnie akurat bardziej odpowiada) a Inspire Vents Avatar ma uszy gumowe odlane razem ze szczęką maski.
Kolorystyka do wyboru, dodatkowo kamuflaże w różnych wzorach i customowe grafiki.
Sama maska ma niski profil i odkryte czoło jeżeli grasz bez daszka ale za to można zamiast daszka zamontować osłonę na czoło.
do góry
Gilley

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 15:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

widzę że w Katowicach w znanym sklepiku są na stanie eventsy - sly - i4 i grille. więc będę musiał zaplanować wyprawę do nich i założyć każdą po kolei jednak...
Narazie większość idzie za eventsem w sumie, grill jedynie ma minus tego czoła nieszczęsnego.

A jak kąty widzenia w tych maskach? bo prawo-lewo wiem że są super, ale czy któraś z tych masek ma problem z patrzeniem pod nogi? Nikt o tej osi widzenia nie wspomina prawie nigdy, jedyna opinia to o grillu że część nosowa zasłania to co mamy przed sobą dosyć mocno, jak jest eventsem?
do góry
ThorgaI

Staż (od roku): 11
Drużyna: -MW- Malarze Wiatraków

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 15:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oooo, moja macha, nawet kolor ten sam. polecam Empire. duzo szybek do wyboru, miekkie uszy osłona na czoło i daszek w razie słońca wymiennie, ochrona brody, świetnie leży i chroni.
do góry
Suseł

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 16:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gilley napisał:
więc będę musiał zaplanować wyprawę do nich i założyć każdą po kolei

I to jest najlepsze wyjście. Sam przymierzysz i sam zadecydujesz.
Gilley napisał:
czy któraś z tych masek ma problem z patrzeniem pod nogi?

Każda maska w jakimś stopniu utrudnia patrzenie pod nogi.
do góry
Virtz

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 17:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak zdecydujesz się na event'a to mam jednego na zbyciu. W sklepie koniecznie przymierz Sly'a jestem przekonany że nie znajdziesz wygodniejszej.

Mam Sly i Event'a porównując wygodę SLy jest 2 klasy lepszy.
do góry
Gilley

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 18:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno przymierzę, ale większość opinii mówi o tym że tłumi dźwięki z zewnątrz i mimo zabudowanej formy odkrywa szczękę przez załamanie dolnej linii profilu.

Gdybyś tak po troszku miał porównać obie? lekkość, osłona, kąty widzenia (również w osi pionowej), słyszalność w nich?

Bo ogólna wygoda mam rozumieć że dla Ciebie i tak na przewagę SLY Profit.
do góry
Virtz

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 18:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak obejrzysz gąbki to bez ubierania będziesz wiedział o czym mówię ale w punktach

-mega zajebi... gąbki
-podwójny pasek
-niższy profil boczny
-dużo niższy profil w osi pionowej (zagięta linia przy szczęce i zagięta szybka)
-mniejsza od eventa ale większa od i4
-słyszalność jest kwestią indywidualną (jak układa się ucho pod maską)Ja nie mam problemu ale spotkałem się z opiniami że ludzie w niej nie słyszą (ponoć starsze wersje maski miały z tym problem)
-wycięcie na szczęce jest wielkości może kciuka i faktycznie minimalnie odsłania szczękę ale jest to bardzo mało prawdopodobne miejsce do trafienia i trzeba mieć duży łeb (jak ja) żeby faktycznie szczęka była w ogóle widoczna.
-waga. W tej kategorii masek wszystkie są na podobnym poziomie Sly nie czuć na głowie ale to również zaleta podwójnego paska
-kąty są większe niż kąty oka ludzkiego więc nie ograniczają widoczności wyjątkiem jest widoczność w dół ale to domena wszystkich masek (ciężko zobaczyć górną część klatki piersiowej)

Event to też dobra maska ale dla mnie Sly jest lepszy i na pewno nie wrócę do event'a jego rozklejających się szybek profilu goryla i gąbek jak z taniej gąbki do pleców.
do góry
Gilley

PostWysłany: Pon Sty 27 2014 19:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeszcze jedno, czy do Profita można dostać daszek i/lub headguard?
Profil wydaje się lepszy niż grilla i to zdecydowanie, ale tak, z ciekawości...

Rozglądam się więcej za profitem i jednak przekonuje mnie do niej wiele (w sumie to byłą jedna z masek która bardzo mi się podobała od początku, obok i4).
Nowsza wersja nie ma problemów z tłumieniem dźwięku z zewnątrz podobno.

Generalnie też wolał bym coś z podwójną szybką z prawdziwego zdarzenia bo zdarzy się zagrać scenariusz dłuższy a może i na speeda się czasem wyjdzie ze znajomymi.

EDIT:
w sklepach ciężko o dostępność sly, a na alledrogo ponad 400pln... serio?
Jest jedna używka, ktoś stąd sprzedaje? jeśli tak, to ja bardzo chętnie się dogadam jeśli tam nie pójdzie, bo widzę brak zainteresowania ze strony aledrogowiczów :)
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> maski Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: