gry symulujące pole walki - MILSIM (Military Simulation)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> MilSim
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patton

PostWysłany: Sob Maj 12 2007 17:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tylko wroce do wypowiedzi Wasiaka.

Dla mnie skradanie, patrole i cala idea milsimu to wlasnie zabawa:)

samo strzelanie kulkami tez ale glownie cala otoczka - sprzet, wyposazenie, adrenalina itp.

Ja moge odgrywac cywila czy zakladnika a pozniej kogos innego. Milsim = aktorstwo :)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
pretor

Staż (od roku): 2001
Drużyna: PRETORIANS

PostWysłany: Pon Maj 21 2007 23:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak sobie wyrywkowo czytam i myślę, że namiastką tych wszystkich założeń jest nasz Saltus.
Czy się sprawdzają niech sami gracze się wypowiedzą bo z tego co widzę kilku na ost. edycji było:):)

Co do ograniczania kulek. Może to dziwne zjawisko ale nie wiem czy na ost grze która trwała w sumie ponad 24H ktoś wystrzelił więcej niż 1000 kulek. Zmienione reguły które mówiły o tym, że kazdy bierze na na pole walki tyle ile może udzwignąć dały każdemu do myślenia.

Co ciekawe połączenie dnia i nocy pozwoliło grac na splaty i trafienia. Nie było problemów.

AVE
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora
meser [H_Z]

Staż (od roku): 2003
Drużyna: Hinzki Zwiad

PostWysłany: Wto Maj 22 2007 19:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pretor kiedy next saltus???
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
pretor

Staż (od roku): 2001
Drużyna: PRETORIANS

PostWysłany: Wto Maj 29 2007 14:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Saltus IV odbędzie się 11-12 sierpnia gdzieś w Polsce ;)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora
Marcin79W

Staż (od roku): 2002
Drużyna: Legion13 / LOK MILSIM

PostWysłany: Pon Cze 11 2007 23:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak zapowiadaliśmy w dniach od 7 do 10 czerwca odbył się "Daleki Patrol" Akcję rozegraliśmy w Beskidzie Małym na obszarze kilku km/kwadratowych.
Szkoda że mało chętnych było, bo impreza przednia była. Po wszystkim czułem się jakbym z prawdziwej misji wrócił, z tym że jedyna różnica - nie można było zginąć od prawdziwej kuli, co najwyżej utopić się lub skręcić kark na stromych zboczach, przy podchodzeniu na azymut.
Więcej z imprezy tutaj :
http://forum.specarmory.com/index.php?topic=772.0

pozdrawiam i do zobaczenia w lesie
do góry
Marcin79W

PostWysłany: Wto Paź 26 2010 14:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mijają prawie cztery lata odkąd zacząłem bawić się w MilSim. Tyle samo minęło odkąd zacząłem szukać ludzi do tej zabawy. Od jakiegoś czasu nie działam aktywnie na polu walki, ale przyglądam się temu, co dzieje się na scenie.
Cztery lata temu ciężko było mi znaleźć kilka osób, które chciały pomalować twarz na zielono i iść w góry, po to aby poczuć się jak żołnierz, nie po to żeby postrzelać.
Dzisiaj odbywają się gry, o jakich wtedy mi się nawet nie śniło. W paintballowym świecie UNIT, w RAM'owo-ASG'owym RAMSAR (który wstępnie miał odbywać się tylko na karabinkach RAM).
Przyszedł również czas na to, aby zweryfikować nieco moje poglądy, które miałem odnośnie MilSim'u. Wiele z tego co pisałem na początku tego tematu, teraz widzę zupełnie inaczej :

1)- AMUNICJA -

(po tym jak pomieszkałem w Lublińcu i miałem więcej styczności z ludźmi, którzy pracują w 1PSK) Czasem na akcję zabiera się tyle sprzętu i amunicji, ile tylko się da.

- Na rozpoznaniu będą to niewielkie ilości, powiedzmy (dla jednego członka drużyny): 200-300 szt w magazynkach + 300 szt luzem w plecaku + powiedzmy jedna skrzynka (taśma) do maszynowej broni zespołowej - około 200szt.
Osobno rozliczany jest RKM, który zwykle niesie około 400-600szt amunicji w skrzynkach. Reszta w taśmach u kolegów (często każdy po jednej). RKM w plecaku u siebie około 200-400szt w taśmach.

- Na akcję bezpośrednią, oblężenie budynku lub na patrol samochodowy - 300 do 450 w magazynkach + w samochodach tyle luzem (lub w magazynkach), ile tylko się zmieści w samochodach i na ile stać daną armię.

- na potrzeby Paintball - kulki powinny być np. w dwóch kolorach, jeżeli broń wsparcia nabojem nie jest kompatybilna z długą bronią osobistą (np : M249SAW i M4 są kompatybilne, ale Beryl i PK już nie). Decyzja w tej kwestii będzie należeć zwykle do organizatora.

2) - RANNI I ZABICI -

- byłem zwolennikiem "jednego życia" na MilSim'ach. To najbardziej realistyczne rozwiązanie. Niestety często stwarza wątpliwości : co jeżeli dostanę po godzinie grania, a jechałem na imprezę całą Polskę.
Problem ten można rozwiązać respawnami, ale z karencją kilkugodzinną. To rozwiązanie pojawia się na grach i sprawdza się.
Tym na co warto moim zdaniem postawić, to bardziej realistyczne procedury MEDEVAC (ewakuacji rannych z pola walki). Na UNIT03 było to fantastycznie rozwiązane. Była dobrze wyszkolona grupa, która naprawdę potrafiła przeprowadzić nie tylko ewakuację, ale również zapewnić profesjonalną opiekę medyczną (opatrunki, nosze, kroplówki z płynami, itp).
Rozwiązania takie podnoszą realizm rozgrywek i zapobiegają przemieszczaniu się armii zombie na polu walki.

3) - NAPRAWA BRONI NA POLU WALKI (po trafieniu w nią) -

- nie ma czegoś takiego - zniszczona broń przepada. Można wziąć inną od kolegi lub udać się do bazy (jeżeli istnieje taka możliwość) po nowy egzemplarz. O ile wojska mają zaplecze logistyczne, będzie to stosunkowo proste. Jeżeli natomiast jest to oddział działający za linią wroga - problem jest większy. Wszystko będzie zależeć od scenariusza i od tego, czy gracze zgadzają się na pobieranie broni np. od zabitego wroga.

4) - NAWIGACJA I SURVIVAL -

- podstawy są niezbędne - ludzie musicie się nauczyć chodzić z mapą i bez mapy, z GPS i bez niego kiedy nawali. Innej opcji nie ma. Gry robią się coraz obszerniejsze - teren czasem ma nawet 100km2.
- jeżeli jedziecie na grę, która trwa minimum 24h a ktoś na jej początku mówi Wam, że wychodzicie z bazy tylko na 3h, to zróbcie analizę, czy nie okaże się, że zostaniecie kilkanaście godzin w polu bez jedzenia i picia. Przemyślcie za każdym razem co trzeba zabrać z pożywienia i jeżeli chodzi o ubranie. W większości przypadków, krótkie wyjścia z bazy mają tendencje do przeciągania się bardzo niespodziewanie i na bardzo długo. Dwie racje żywnościowe typu MRE, dodatkowy sweter czy kurtka to nie wiele. A docenicie w zimną noc... 14 godzin po wyjściu z bazy.
Cały czas trzeba znać przynajmniej przybliżoną swoją pozycję na potrzeby : MEDAVAC , realnego zagrożenia zdrowia lub życia, potrzeby scenariusza.

4) - ŁĄCZNOŚĆ -

Jedna łączność, to nie łączność. Dwa systemy łączności to dopiero jedna łączność. Trzy systemy łączności, to często tylko dwa.... zawsze coś się psuje, zawsze padną baterie, zawsze coś zaginie. Bądźcie przygotowani na to, że jedno rozwiązanie to zwykle za mało.

5) - IMPROWIZACJA -

Spodziewaj się niespodziewanego. Licho nie śpi. Zawsze coś pójdzie niezgodnie z planem.
do góry
Szpargal

PostWysłany: Wto Paź 26 2010 18:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

He he, widzę Młody że kontynuujesz wątek. Post co 3 lata, całkiem nieźle! :-)))

Marcin79W napisał:

Cztery lata temu ciężko było mi znaleźć kilka osób, które chciały pomalować twarz na zielono i iść w góry, po to aby poczuć się jak żołnierz, nie po to żeby postrzelać.

Czyżby? ;-)
do góry
Marcin79W

PostWysłany: Wto Paź 26 2010 18:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka się znalazło... :))
do góry
Martin [JARHEADS]

Staż (od roku): 2006
Drużyna: JARHEADS

PostWysłany: Sro Paź 27 2010 18:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakbyście wtedy górek nie pomylili, to byśmy Was tam dojechali, na zboczach Jawornicy :-)

BTW, mam jeszcze fotki z tej imprezki :-)
do góry
Szpargal

PostWysłany: Czw Paź 28 2010 21:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Górek nie pomyliliśmy, po prostu sytuacja taktyczna zmusiła nas do zmiany planów :wink:

Też mam fotki z tej imprezy, i szramę na nodze jako pamiątkę z przekraczania potoku "po wojskowemu". :lol:
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> MilSim Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Skocz do: