Wyskakujący PIN Spyder Xtra 2007

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Kingman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zdunek9

PostWysłany: Sro Paź 17 2007 17:04    Temat postu: Wyskakujący PIN Spyder Xtra 2007 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siemanko
Ostatnio psuje mi się mój marker Spyder Xtra 2007. Opiszę co się dzieje:
Po pierwsze ścina kulki! i to strasznie a jak przechylę lufę w dół to czasami wypadają. Czy to może być wina za "słabej" sprężyny, która trzyma taką kulkę wewnątrz (wygląda jak łożyskowa) i z tego co mi się wydaje blokuje, żeby kulka nie wypadała? Wymienić sprężynę?
A teraz druga głupia sprawa w czasie gry zdarza się, że Pin od bolta mi wyskakuje! Może niepotrzebnie nasmarowałem tam trochę, pewnie trochę smaru się dostało. Śmieszy mnie to... kulki latają mi nad głową a ja wciskam pin:P Co z tym zrobić? Jak zabezpieczyć pin, żeby nie wyskakiwał?

Mogłem go nie czyścić nie byłoby problemów -.-"

Pozdrawiam
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
penguin

Staż (od roku): 2007
Drużyna: ASSASSINS - drużyna leśna

PostWysłany: Sro Paź 17 2007 17:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm moze tasma teflonowa? niech powie ktos kto ma spidera.
do góry
omg

PostWysłany: Sro Paź 17 2007 17:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do wypadających kulek - sprawdz ball detent.
Co do wypadającego pinu - proponuje obkleić pin taśmą i zamontować "na wcisk" :)

Pozdrawiam
do góry
Grela

Staż (od roku): 2004

PostWysłany: Sro Paź 17 2007 17:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam spydera...ale czy na bolcie jest regulator docisku na pin? :>
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Zdunek9

PostWysłany: Sro Paź 17 2007 23:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma regulatora. Pin jest przymocowany mechanicznie i demontaż markera odbywa się tak, że się wyciąga pin (w bolcie jest taka kuleczka, która blokuje, żeby pin nie wyskoczył cały) i wyciąga bolt.

Taśma teflonowa? A gdzie to jest w markerze?

Ale jak mam sprawdzić czy ball detent jest walnięte? Tam jest tylko sprężyna i kulka.. podkręcić sprężyne, żeby była mocniejsza, żeby kulki nie przepychały się?
do góry
Grzymek

Staż (od roku): 2005

PostWysłany: Czw Paź 18 2007 0:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z góry pisze, że nie znam się na spyderach.

ALE:
Taśma teflonowa jest nie w markerze tylko w sklepie. Jest to taśma z teflonu używana do uszczelniania różnych łączeń. W budowlanym albo narzędziowym powinna być.

A regulator trzymania pina powinien być na końcu bolta niedaleko dziurki, w którą w chodzi pin.
Ten regulator to po prostu śrubka, którą dokręca się żeby zwiększyć ścisk kulki trzymającej pin. Albo go zmniejszyć.
do góry
tmmy

PostWysłany: Czw Paź 18 2007 10:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sluchaj jesli chodzi o ten pin to odkrec ta srubke gdzie jest sprezyna i kulka i wyczysc ze smaru. jesli ci to nie pomoze to mozesz miec za slaba sprezyne. warto ja wymienic na mocniejsza. ja mialem cos zupelnie odwrotnego nie moglem pina wyciagnac ale jak przeczyscilem wszystko jest ok.
do góry
Zdunek9

PostWysłany: Nie Paź 21 2007 9:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK dzięki za pomoc już obczaiłem co trzeba zrobić;] Przetestuje ją niedługo na polu to się zobaczy
do góry
Zdunek9

PostWysłany: Pon Paź 22 2007 16:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm a co zrobić z ball detent? Kupić nowy i wymienić? Na razie pozbyłem się takiej uszczelki pod śrubką, która to trzymała czyli teoretycznie ta kuleczka co blokuje kulki wchodzi głębiej:P Wystarczy?
do góry
tmmy

PostWysłany: Pon Paź 22 2007 16:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

musisz sam to sprawdzic. niesty z kazdym spyderem jest inaczej :)
do góry
Pablito86

PostWysłany: Pon Lut 18 2008 10:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odświeżam temat bo mam kłopot z nim związany tzn. z PIN'em w Syper Pilot ACS - dla niewtajemniczonych taka metalowa cześć na górze w spyderach żeby bolta naciągnąć

Mao n to do siebie ze u jednych wychodzi ciezko a u ninnych za lekko - u mnei wychodzil na tyle lekko ze wypadl na polu :) Szukałem igły w stogu siana czyli pinu w kulkowym syfie i trocinach ale sie nie udalo co bylo do pzrewidzenia :/

Pytania:
Bardzo zle ze go zgubielm? Pierwsze co mi przychodzi do głowy to tylko to, że musze coś znaleść do naciągania bolta. Czy miał on jeszcze jakąś magiczną funkcję?
Można to gdziesk upić? Miał ktoś taki kłopot już, że to zgubił?

PLS HELP

I dla pewności wszystkich - forum przeszukałem a temat skojażony jedyny jaki udało mi się znaleść to ten. Jesli coś pominąłem to proszę o pomoc
do góry
Pablito86

PostWysłany: Pon Lut 25 2008 16:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to cos to top cocking pin
do kupienia w zagranicznych sklepach paintballowych (tzn amerykanskich) przez neta

lub do zrobienia w Skillu na zamowienie za niewielkie pieniadze

mzoe ktos kiedys uzyje "szukaj" i to znajdzie :)
pozdrawiam takich :)
do góry
DaN

Staż (od roku): 2006
Drużyna: Scorpions Team

PostWysłany: Pon Lut 25 2008 19:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie do konca sie orientuje jak jest z pinami w nowych spyderach, ale u siebie w imagine mam koncowke pina przewiercona cienki wiertlem, po wlozeniu pina do markera w ta dziurke wkladam mala zawleczke i pin nie ma prawa wypasc :) Jak kogos to interesuje to moge zrobic kilka fotek
do góry
talent

Drużyna: CPP

PostWysłany: Pon Lut 25 2008 20:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moj tez nie mial prawa wypasc, a jednak wypadl ;) na polu oczywiscie, jakis czas gralem bez tej zawkleczki a pin prawie wyskoczyl. proponuje zobaczyc co sie stanie jesli nagle wyjmiemy pina i nie przytrzymamy tej czesci z boltem. male elementy ale niezbedne, jesli chcemy sie bezpiecznie bawic
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Kingman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: